The Escape Hotel | Ağva

Contact us

Pointblank Str. 14, 54321, California

Ağva Otelleri – Ağva’da Görülecek

ağvada-görülecek-yerler

Ağva’da Görülecek Yerler arasında birçok tarihi yer vardır. Bunun sebebi ise buraya gelen her topluluğun kendi ırklarına ait bir iz bırakması, bu yüzden Ağva’da görülecek yerler çok fazladır.

Ağva’da Görülecek Yerler Listesi:

KİLİMLİ VE KADIRGA KOYLARI

KİLİMLİ-VE-KADIRGA-KOYLARI

Ağva’da görülecek yerler arasında en güzel yerlerdendir. Ağva’ya yalnızca 15 dakika uzaklıkta bulunan Kilimli ve Kadırga Koyları için piknik çantanızı hazır tutun. Hele ki mevsimlerden yazsa ve güneş havada belirmişse, bir piknik sizi bütün hayattan soyutlayacaktır. Ayrıca Kadırga Koyu’nun deniz tertemiz ve duru bir denize sahiptir. Buraya gelen bütün tatilciler Kadırga Koyu’nun denizine hayran kalıyorlar

 

 

KALEMKÖY

KALEMKÖY

 

 

Bu alan hala üzerinde eski zamanlardan kalıntıları bulunduruyor. Romalılardan kalma mezarları ve kiliseleri bulunduran Kalemköy ise, buranın geçmişine tanıklık etmek için görebileceğiniz en iyi yerlerden.

 

 

SAKLIGÖL

SAKLIGÖL

 

Karamandere’de gizlenmiş bir güzellik eseridir. Saklı Göl, insanların kendisini görür görmez büyüsü altına alır ve Ağva’nın büyüsünü içinize işleyiverir. Yemyeşil ormanların çevrelediği, içinize çektiğiniz nefesin değerini ve burada yiyeceğiniz her yemeğin özel ve değerli olduğunu hissedeceksiniz.

 

 

KÖY TURLARI

KÖY-TURLARI

 

 

Ağva’ya gidildiğinde etraftaki köyleri görmemek olmaz. Binlerce yıllık tarih tarafından düzenlenmiş ve son olarak Osmanlı Devleti’nin ilk zamanlarında buraya yerleştirdiği Türkmen ailelerinin köyleri, tarihi dokusunu hala koruyor.

 

 

 

OCAKLI KALE

OCAKLI-KALE

 

Ocaklı Kale eğer ki Ağva’ya gittiyseniz Ocaklı Kale’yi görmeden hiçbir yere gitmeyiniz. Bu kale Cenevizler döneminde inşa edilmiş bir kaledir. Bu kale denizden gelebilecek saldırılara karşı koyabilmek için inşa edilmiş bir yapıdır. Yaklaşık 20 kişilik bir ordu bu kalede barınabilme imkanına sahiptir.

 

Ayrıca Ağva aşıklar yolu da Ağva’da görülecek yerler arasındadır. Doğanın bütün güzelliklerinin iç içe bulunduğu bu yer sizinde rahatlamanızı ve doğanın eşsiz büyüsüne kendinizi bırakmanızı sağlayacak. Ağva aşıklar yolu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir